top of page

מה חדש בפייסבוק?

טיפים, מאמרים ועוד...

נרדמתי בשמירה...

לא אחת יוצא לי לדבר עם בעלי עסקים ותיקים מאוד בשוק, שהסתדרו במשך שנים בלי לנהל מערך שיווק מסודר, והתבססו על השיווק הכי עתיק והכי יעיל שיש – "פה לאוזן".

רק שבשנים האחרונות, עם ההתפתחות המטאורית של השיווק הדיגיטלי, ועם צמיחתם של עסקים מתחרים רבים במגוון תחומים, גדלה התחרות במידה משמעותית ומי שהסתמך רק על "פה לאוזן" מצא עצמו מדשדש מאחור עם מעט לקוחות.


מה כולל מערך של שיווק דיגיטלי?


נתחיל באתר – כל עסק שרוצה להראות רציני, מן הראוי שיחזיק אתר אינטרנט.

האתר מהווה כרטיס ביקור דיגיטלי – ניתן להתרשם באתר מהעסק ומהמוצרים או השרותים שהוא מספק.

יש תחומים ששווה להשקיע בקידום בגוגל – תחומים שבהם אנשים מחפשים את השרות או המוצר באופן תדיר בגוגל והסבירות לקבל פניה מגולש שכבר מחפש את תחום העיסוק שלך – הרבה יותר גדולה מכל אדם אחר.

בתחומים שבהם יש תחרות גדולה בגוגל – העסק נהיה יקר.

כדי לדעת אם קידום בגוגל משתלם וכדאי לעסק – שווה להתייעץ עם מומחה מהתחום.

אבל גם אם לא תקדמו את האתר שלכם בתשלום – כדאי שיהיה לכם אתר שנראה טוב, שמציג אתכם או את המוצר שלכם בצורה טובה ומענייינת, חשוב שהאתר יתמוך בסמרטפונים וטאבלטים וייראה עכשוי.

כדי שמי ששמע עליכם או נתקל בשם שלכם והחליט לבדוק אתכם בגוגל – יתרשם לטובה.

עמוד עסקי בפייסבוק – למעשה מדובר באתר חדשותי – שכל הזמן מספק אינפורמציה לגולשים בתחום העסק שלנו.

טכנית, כל אחד יכול לפתוח עמוד עסקי בפייסבוק וזה לא עולה כסף. אבל אם כבר בחרתם להיות בפייסבוק – שווה להשקיע ולעשות את זה נכון.

היתרון הגדול של פייסבוק הוא שניתן לפלח את קהל היעד במידה ומשקיעים כסף בפרסום ממומן. וביננו, היום קשה מאוד לקדם עמוד פייסבוק עסקי באופן אורגני (ללא תשלום – על סמך הפצה האורגנית).

פייסבוק בכוונה חושפים פוסטים של עמודים עסקיים מעט מאוד כדי שאנו, בעלי העסקים, נאלץ לשלם להם כסף. אלה למעשה ההכנסות של חברת הענק הזאת.

עם זאת – בלא מעט תחומים, בתקציב לא גדול אפשר להגיע לתוצאות יפות!

עמוד עסקי מאפשר לנו למתג את העסק, לחשוף אותו לקהל חדש ורלוונטי, לשמור על קשר עם לקוחות קיימים ולשמר אותם, לעשות רימרקטינג למבקרים באתר שלנו ולאוהדי העמוד ולייצר אמון בקרב הלקוחות הפוטנציאלים שלנו.

בעלי עסקים ותיקים בשוק יכולים למתג עצמם כבעלי ניסיון גדול ועשיר בתחום בו הם עוסקים.

פייסבוק הוא גם סוג של "פה לאוזן" דיגיטלי – לקוחות שלכם יכולים להמליץ עליכם בעמוד שלכם או בפרופיל האישי שלהם, ההמלצה תחשף לחברים שלהם ויכול מאוד להיות שבעקבות זאת תקבלו פניות.

אינסטגרם – רשת האינסטגרם הולכת ותופסת מקום משמעותי בעולם השיווק הדיגיטלי.

נמצאים שם בעיקר החבר'ה הצעירים – מטינאייג'רים ועד גילאי 30+.

זאת רשת שמהותה תמונות וגם סרטונים. רשת מאוד ויזואלית כך שתתאים בעיקר לעסקים שיש להם מוצרים שמצטלמים יפה – תכשיטים, בגדים, ארועים, אוכל גורמה, אקססוריז, שרותי עיצוב ועוד...

אחרי שפייסבוק רכשו את אינסטגרם, הם פתחו אפשרות לקדם מודעות ממומנות ברשת הזאת.

איך זה קורה? כאשר אנחנו מגדירים קהל במנהל המודעות של פייסבוק לפי פילוח כלשהו, פייסבוק מאתרים את אלו שיש להם גם חשבון אינסטגרם וחושפים להם את המודעה.

דפי נחיתה – דף הנחיתה הוא למעשה דף אינטרנטי שמיועד לאסוף לידים. לידים הם אנשים שפנו אלינו מתוך התעניינות בעסק או במוצר שלנו. לידים בדף נחיתה הם אנשים שהשאירו את הפרטים שלהם בדף הנחיתה.

דף נחיתה מיועד לאסוף מתעניינים לארוע ספציפי כלשהו – סדנה, פגישת ייעוץ, קורס, הרצאה וכיו"ב.

דף הנחיתה יציג את השרות אליו אנחנו רוצים לאסוף מתעניינים, יציג אותנו, רצוי להוסיף המלצות על השרות, לתת פרטים – תאריך, שעה, עלויות, וכמובן לשכנע את הגולשים להירשם לארוע הספציפי הזה.

אחד האתגרים הוא להביא גולשים לדף הנחיתה.

שתי הדרכים העיקריות להבאת גולשים לדף נחיתה הן – פרסום בפייסבוק שמוביל לדף נחיתה וניוזלטר – שליחת מייל לרשימת תפוצה עם לינק לדף נחיתה.

ניוזלטר – מערך שיווק דיגיטלי טוב כולל גם שליחת ניוזלטר.

יש היום כמה וכמה מערכות שמאפשרות ניהול רשימות תפוצה ושליחת מיילים.

המערכות הולכות ומשתכללות ומאפשרות שליחת מיילים אוטומטית – למי שנרשם לראשונה למאגר שלנו, שליחת סידרת טיפים כשכל טיפ נשלח באופן אוטומטי מספר ימים אחרי הטיפ הקודם – לפי הגדרות שלנו ועוד...

הן אוספות סטטיסטיקות על אחוזי פתיחת המיילים, אחוזי הקלקות בתוך המייל ועוד.

היום כבר לא כדאי לעשות שליחת מיילים אינטנסיבית מאחר ויש הצפה של מיילים שיווקיים.

אנו ממליצות לשלוח פעם-פעמיים בחודש. אם יש לכם ערך לתת ללקוחות שלכם וללקוחות הפוטנציאליים שלכם – זאת דרך נהדרת להעביר להם את זה. מייל נותן תחושה יותר אישית מפרסום בפייסבוק לדוגמא.

לסיום – לכל עסק מתאים מערך שיווק עם הרכב קצת אחר. זה כמובן תלוי גם בתקציב שלכם.

אך מה שחשוב לזכור הוא ששווה להשקיע בשיווק העסק.

תבחרו את הכלים שמתאימים לעסק שלכם ושיניבו לכם הכי הרבה תוצאות. לפעמים זה דורש ניסוי ותעיה.

בסופו של דבר – ההשקעה משתלמת גם במיידית וגם לאורך זמן.Comments


פוסטים אחרונים
חפשו לפי תגיות

מוזמנים להגיב ולשאול שאלות!

bottom of page